Ana Sayfa Seyahat

SEYAHAT

Güney Amerika


Yeryüzünün en ıssız ve kurak bölgelerinden biri olan Patagonya'dan, İnkaların efsanevi kayıp şehri Machu Picchu'ya, inanılmaz güzelliği ile Iguazu şelalelerinden, pirahnalarla dolu vahşi Amazon nehrine, dünyanın en büyük partisi karnavaldan, tangonun başkenti Buenos Aires'e, turkuaz renkli plajlar, doğal vahşi yaşam ve tarihi şehirlerle dolu bir kıta

Asya


İstanbul'dan başlayıp önce Kathmandu' ya, ardından Güneydoğu Asya'ya yaptığım sekiz aylık seyahatin ayrıntılarını bu sayfalarda bulabilirsiniz. Tek başıma çıktığım bu yolculukta pek çok insanla tanıştım, inanılmaz günbatımları seyrettim, yüzlerce tapınak dolaştım, turkuvaz renkli şelalelerde yüzdüm, yağmur ormanlarında dolaştım, ıssız yollardan geçip aktif volkanlara tırmandım

Japonya


Kiraz çiçeklerinin, sumo güreşçilerinin, geyşaların, samurayların vatanı Japonya'dan fotoğraflar, izlenimler ve tavsiyeler. Dünyanın en büyük ve güvenli şehri olan Tokyo'dan başladığım seyahate Dünya Kültür Mirasında yer alan Nikko'nun ardından Hakone, Osaka ve Kyoto üzerinden devam ettim.

Tanzanya


Sayısız doğa belgeselinde konu olmuş, filleri, aslanları, zebraları, çitaları, zürafaları, hipopotamları, jeoparları, sırtlanları ve daha pek çok vahşi hayvanları yakından görebileceğiniz Serengeti Milli Parkı ve NgoroNgoro'daki safariden sonra beyaz kumsalları ile ünlü, mavinin, baharatın, yeşilin ahengi egzotik Zanzibar'da geldim.

Ürdün


Tarihin derinliklerden gelen gizemli kayıp kentlerinden ve dünyanın sekizinci harikası olarak isimlendirilen Petra, Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen, çöl yerleşimlerini ve Arap çöllerini yakından görebileceğiniz Wadi Rum, dünyanın en tuzlu gölü Lut Gölü'nden ve başkent Amman'dan kareler

Interrail


23.00 da İstanbul' dan yola çıktık. Meriç Irmağı "Macedonia is Greece" yazısıyla bizi hudutta karşıladı. Pasaport kontrolü çok kolaydı. Öğleden sonra Selanik'e (Thessaloniki) a vardık. Selanik'e kadar her yer bağ-bostan görünümünde. Meriç Irmağı' nın olduğu yerlerde bol sayıda tünel ve ilginç doğa manzaralarını görebilirsiniz. Selanik'e vardığımızda hemen Atina'ya giden bir trene atladık ve gece iki gibi Atina' ya vardık.

Bir Fotoğrafın Hikayesi..

Bu fotoğrafın diğerlerinden biraz farklı bir hikayesi var. Bangkok'a ilk geldiğimde dolaşırken turistik kartpostallardan birinde Wat Arun, diğer adıyla da Gün Batımı tapınağının bir resmini görmüştüm.

Malzemeler

Yolculukta için alınacak malzeme seçiminde en önemli husus, hafif olması. Unutsanız bile hemen her ülkede bulabiliyorsunuz; sorun değil. Hatta Türkiye'den çok daha ucuza alabileceğiniz yerler de var.

Hürriyet Seyahat ekinden...

Paskalya Adası, Şili’nin 3700 kilometre batısında, Pasifik Okyanusu’nun ortasındaki Polinezya adalarından biri. Gökçeada’nın yarısı büyüklüğündeki bu kara parçası üç volkanın patlamasıyla oluşmuş.